ترس احساسی ناخوشایند ولی طبیعی است که موجودات زنده را از خطر دور نگه می دارد. ترس با مفهوم اضطراب که معمولا بدون هیچ گونه تهدید خارجی پیش می آید، متفاوت است. اما از آنجا که زیاده روی در هر موضوعی موجب بیماری می شود، ترس نیز اگر به میزان بیش از حد طبیعی در فرد به وجود بیاید و موجب اختلال در روند زندگی او شود، می تواند نگران کننده باشد. ممکن است ترس و وحشت هیچ ارتباطی با شرایط محیط نداشته باشد. بیشتر افرادی که دچار ترس و وحشت می شوند، دارای شرایط زیر می‌باشند:

• تند شدن ضربان قلب

• احساس ضعف

• احساس عرق و لرزش بدن

• درد قفسه سینه

• از دست دادن کنترل

• بی حسی دست و انگشت ها

وحشت و ترس کمتر از ده دقیقه بوده و در یک لحظه شروع شده و تا مدتی پس از آن ادامه خواهد داشت. در بعضی موارد گزارش شده است که به دلیل ترس شدید، فرد دچار تشنج شده و حتی ممکن است به ایست قلبی منجر شود. افراد در هنگام مواجه شدن با ترس و وحشت ممکن است دست و پای خود را گم کرده و حتی دست به کارهایی بزنند که عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد. اما ترس و وحشت نیز درمان شدنی است.

مشاوره ترس و وحشت چه کمکی به ما می کند؟

ترس و وحشت می تواند علت های گوناگونی داشته باشد. در بعضی افراد که اختلال بیولوژیکی حمله وحشت دارند، ممکن است در تغییرات زندگی از جمله ازدواج، فرزند دار شدن، تصادفات رانندگی و اتفاق های استرس زای زندگی بروز کند. خوشبختانه این اختلال را می توان به سادگی در شروع بیماری درمان نموده و از پیشروی آن جلوگیری کرد تا عواقب خطرناکی را به همراه نداشته باشد. اگر ترس و وحشت بیش از حد شما را درگیر خود کرده است، می توانید با مشاوران متخصص مرکز لوتوس تماس بگیرید تا در کوتاهترین زمان ممکن، شما را به بهترین نحو راهنمایی کنند.

یکی از راهکارهای مناسب جهت رفع مشکلات فردی، این است که از کسانی کمک بگیرید که از تخصص و مهارت لازم و کافی برای کمک کردن به شما برخوردار باشند. امروزه با توسعه‌ی علم روانشناسی و مشاوره، متخصصان ماهری وجود دارند که می‌توانند به شما در زمینه‌های مختلف مانند خانواده، تحصیلی، شغلی، رشد فردی و … کمک کنند. هرگاه شخص در مسائل و روابط شخصی دچار مشکل می‌شود و نزد مشاور می‌رود، در مرحله‌ی اول سعی می‌شود تا مشکل ریشه‌یابی شود و شخص به شناخت و خودآگاهی برسد که در چه زمینه‌هایی نیاز به تغییر دارد. آگاهی پیدا کردن و بینش مراجع نسبت به مشکل و دید واقع‌بینانه داشتن نسبت به شرایط، یکی از مهم‌ترین مراحل درمان است. اما همیشه جلسات مشاوره برای حل مشکل و درمان کردن نیست؛ بلکه افراد می‌توانند برای رشد و بهبود توانایی‌های خودشان به مراکز مشاوره مراجعه کنند.

متخصصان ما در مرکز مشاوره برای مشاور حاضرند تا شما را در زمینه‌های مختلف یاری دهند تا بتوانید در موقعیت‌های مختلف به‌خوبی ظاهر شوید و به اهدافتان برسید. برای برخورداری از خدمات مشاوره ای به صورت فردی تنها کافیست به صفحه تماس با ما مراجعه نموده و زمان مراجعه برای خود را رزرو نمائید.

اطلاعات تماس

  آدرس : خیابان مشتاق دوم ، خیابان حمزه اصفهانی ، روبروی خیابان علامه امینی ، بن بست تخت جمشید (18) ، پلاک 11

  تلفن : 32668804-031

  فکس : 32687506-031

  پست الکترونیک : info@cliniclotous.ir

  تلگرام : cliniclotus_ir@

  اینستاگرام : cliniclotus_ir و EsfahanPainClinic

 ساعت کار کلینیک:

شنبه تا چهارشنبه: صبح 12-9  بعداز ظهر 20-15

پنج شنبه: 13-9

مکان ما روی نقشه

We use cookies to improve our website. By continuing to use this website, you are giving consent to cookies being used. More details…